Historie CHS Czech Lady

     Prvního knírače mi pořídili rodiče coby ještě malé holce. Narodil se 22.2. 1989 v CHS Z Královské stolice a jmenoval se Akim. Věnovali jsme se především výcviku, ale protože jsme byli oba začátečníci - ikdyž Akimek podstatně učenlivější jak já - nepodařilo se nám vykonat žádnou zkoušku. Akim byl pes s velkým P a když nás po 13 letech náhle opustil, nedovedli jsme si život bez kníračího společníka představit.

     Náš další pejsek byl samozřejmě také knírač, tentokrát z CHS Od Čížkova mlýna - Arnny. Velmi nadaný, inteligentní a přátelský pejsek. Věnovali jsme se  především výcviku, ale  také už i výstavám a začali jsme uvažovat o chovu.  S Arnnym se mi podařilo už složit několik zkoušek, na výstavách nebyl žádný přeborník, ale pár menších úspěchů nasbíral. Náš Arnnysek bohužel doplatil na svou dobrotu a přátelskost a po napadení psem nás opustil ve věku 5 let.

     Půl roku po koupi Arnnyho jsme se začali poohlížet po nějaké fenečce na chov. Vybrali jsme si CHS Drofa (a velmi dobře jsme udělali) a v lednu jsme si už odváželi krásnou princeznu jménem Sharon Tate.  S Sharonkou jsme absolvovali velké množství výstav s nemalými úspěchy. Samozřejmě jsme se věnovali také vzdělávání. Sharonka složila 2 zkoušky z výkonu. Sharonka je stále mezi námi a doufáme, že ještě dlouho zůstane.

     V roce 2004 k nám přibyla druhá fenečka, tentokrát z CHS Astronaut - Nefertiti. Měli jsme s Nefinkou velké jak výstavní tak i chovatelské plány, bohužel Nefinka zůstala malinká, takže všechno dopadlo jinak. Ale nám to vůbec nevadí, protože ji máme velice rádi a ona nás.

     Po Sharonce jsme si nechali z 1. vrhu pejska Archibalda, který už je chovný. Do budoucna máme v plánu si nechat po něm štěňátko, protože má vynikající předky.

     Naším posledním přírůstkem do psí rodiny je Iggy Pop z Marzemu. Tento pejsek původně vůbec v plánu nebyl, ale když nás tak náhle opustil Arnýsek, potřebovali jsme nějakou náplast na bolavé srdíčko. Iggy je výstavně velice úspěšný a těšíme se na jeho potomky. Přebral vůdčí úlohu po Arnnym a plní ji velice svědomitě, svoje psí holky a samozřejmě i páníčka hlídá, jak se na správného knírače sluší a patří.

 

Na jaře 2011 jsme se poohlédli po nějaké budoucí nevěstě pro naše kníraté kluky a vybrali jsme si fenku z CHS Astronaut Xantii. Jejím tatínkem je velice pěkný pejsek, který byl v ČR zapůjčený a pochází z CHS Tajinastes ve Španělsku. Tina je velmi pracovitá a také krásná, na výstavách ve Španělsku získala mnoho krásných ocenění...